Mieszki kompensatorów

Kompensatory mieszkowe są niezbędnym elementem każdej instalacji rurociągowej. Zastosowanie kompensatorów mieszkowych pozwala na kompensację powstających w wyniku działania temperatury naprężeń. Kompensatory mieszkowe mogą także spełniać funkcję tłumików drgań, które występują w sąsiedztwie pomp, kompresorów, turbin lub pomp. Kompensatory mieszkowe pozwalają na kompensację przemieszczeń osiowych, kątowych lub poprzecznych w zależności od występujących w danej nitce rurociągowej zapotrzebowań.

Kompensatory mieszkowe mogą spełniać swoją funkcję dzięki elastyczności materiału, z którego zostały wykonane oraz procesom technologicznym zmierzającym do ich wytworzenia. W zależności od tego czy mamy do czynienia z kompensatorem zbudowanym z mieszków o budowie jednowarstwowej  czy wielowarstwowej charakterystyka jego pracy uzależniona jest odpowiednio:

- dla kompensatora, którego konstrukcja oparta jest o mieszek jednowarstwowy elastyczność wynika bezpośrednio z grubości mieszka

- dla kompensatorów zbudowanych z mieszków wielowarstwowych stopień elastyczności  jest wypadkową ilości zastosowanych fal, warstw oraz gatunku materiału

Mieszki kompensatorów jak też kompletne kompensatory mieszkowe znajdujące się w naszej ofercie poddawane są szczegółowym badaniom, a ich budowa opiera się o obliczenia zgodne ze standardami EJMA.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo mieszki do produkcji kompensatorów. Zajmujemy się produkcją kompensatorów mieszkowych o maksymalnej średnicy zewnętrznej DN1700 , jeśli chcieliby Państwo uzyskać kompleksową ofertę na interesujące Państwa kompensatory mieszkowe, zapraszamy do składania zapytań ofertowych poprzez formularz kontaktowy, zachęcamy także do bezpośredniego kontaktu telefonicznego.


kompensatory mieszkowe

Copyright © 2010 FHU Kryspol aquasite_logo
Strony Internetowe Aquasite.pl
CMS Mikołaj Juśkiewicz
Łuk gładki Kompensatory mieszkowe Zawieszenia rurociągów Kołnierze PN-EN 1092-1